wtorek, 30 sierpnia 2011

Restauracje i kuchnia w Krakowie


Autorem artykułu jest rmpl wk


W Krakowie pieczołowicie chroniona jest tradycja. Eksponowane są zabytki kultury i sztuki, pielęgnowana jest tradycja zachowań i obyczajów. Szczególnie szanowana jest też tradycja kulinarna. Doskonała polska kuchnia, wzbogacana smakami z różnych krajów, stanowi ciekawą ofertę krakowskich restauracjji

Kraków słynie nie tylko z pięknych zabytków, ale także z doskonałej kuchni, zarówno tej domowej jak i tej, którą serwują krakowskie restauracje. W wielu uznanych, międzynarodowych przewodnikach turystycznych sekcja Restauracje Kraków Kraków Sukiennice - photo by Michal Ksiazek zawiera obszerną listę rekomendowanych lokali i  zachwala serwowaną w nich tradycyjną kuchnię krakowską. To w Krakowie przecież, z wielką troskliwością kultywowana jest tradycja w sferze kultury i obyczaju, a zatem i w sferze kulinarnej. Pieczołowicie przechowywane są w krakowskich domach stare przepisy prababci na tradycyjne polskie potrawy, takie jak choćby maczanka po krakowsku, czy słynna kaczka z kaszą i grzybami. Potrawy kuchni krakowskiej wzbogacane są często smakami kuchni z czasów austriackiego imperium, obdarzanego w Krakowie ogromnym sentymentem. W dzisiejszej kuchni krakowskiej obecne są wpływy kuchni galicyjskiej, kształtującej się na przełomie XVIII i XIX wieku w regionach zaboru austriackiego, tworzących niegdyś prowincję zwaną potocznie Galicją, na którą składały się  południowa Małopolska, Ruś Czerwona i zachodnia część Podola. Do kuchni polskiej przedostały się zwyczaje kulinarne narodów zamieszkujących te regiony. Są więc w kuchni krakowskiej zauważalne wpływy nie tylko kuchni austriackiej, ale też węgierskiej, czeskiej, słowackiej, wołoskiej (bundz, oscypek, bryndza), żydowskiej i niemieckiej.

Oczywiście, najbardziej wyraźne są wpływy kuchni austriackiej, głównie wiedeńskiej. Powszechna jest zatem obecność kminku w wielu różnych potrawach, w zupach (słynna kiedyś, a dziś już rzadko spotykana zupa kminkowa), sosach, potrawach mięsnych, no i oczywiście we wspaniałym krakowskim pieczywie. Kuchni austriackiej zawdzięczamy jajka po wiedeńsku podawane na krakowskie śniadanie, oraz takie wspaniałości jak salceson wieprzowy na zimno z sosem musztardowo - kminkowym, sznycel wiedeński no i przede wszystkim słodkości rodem z Wiednia - słynny tort Sachera (tort czekoladowy przekładany marmoladą morelową), sernik wiedeński, pischinger (wafle przekładane masą kakaową), czy strudel jabłkowy.

Siłą rzeczy ta wspaniała tradycja kulinarna przenosi się z kuchni domowej do kuchni krakowskich restauracji. Nic więc dziwnego, że słowa restauracje Kraków wywołują przyjemne emocje. Kojarzą się z doskonałą jakością potraw, miłą, kameralną atmosferą i elegancką obsługą.

Tradycyjna kuchnia polska wzbogacana elementami kuchni innych narodów świata stanowi ciekawą ofertę krakowskiej gastronomii. Mocno zaznaczają swoją obecność w Krakowie restauracje włoskie, francuskie, żydowskie,  greckie, węgierskie, azjatyckie i mnóstwo innych. Są też obecne tak egzotyczne dla Polaków kuchnie jak gruzińska, indyjska, kurdyjska, czy brazylijska. Ciekawą ofertą, cieszącą się coraz większą popularnością  jest kuchnia fusion, stanowiąca połączenie smaków oraz technik przyrządzania pochodzących z różnych kuchni świata.
 
Ale co najciekawsze, odwiedzający Kraków zagraniczni turyści najczęściej pytają, gdzie można zjeść barszczyk czerwony z uszkami, zupę grzybową, kaczkę po krakowsku lub słynną gęś po polsku. To dowód na to, że tradycyjna polska kuchnia zdobyła uznanie w świecie, a krakowskie restauracje prezentują wysoki kunszt, przyciągając gości z całego świata.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

środa, 3 sierpnia 2011

Barbakan i Brama Floriańska, Krakow

Barbakan i Brama Floriańska, Krakow

Autorem artykułu jest KrakowRentals



Powstał jako dodatkowe umocnienie dla Bramy Floriańskiej i pierwotnie był z nią połączony wąskim mostem zwanym szyją. Szyję wyburzono w latach  1839-1842, wtedy też Barbakan zyskał drugą bramę od strony murów floriańskich.

Barbakan
Został wzniesiony w latach 1498-1499 za panowania Jana Olbrachta i przy jego pomocy finansowej w obawie przed najazdem tureckim.
Powstał jako dodatkowe umocnienie dla Bramy Floriańskiej i pierwotnie był z nią połączony wąskim mostem zwanym szyją. Szyję wyburzono w latach  1839-1842, wtedy też Barbakan zyskał drugą bramę od strony murów floriańskich. Pierwsza znajdowała się od strony Kleparza.
Dodatkowo Barbakan otoczony był fosą z systemem mostów i śluz. Miała ona głębokość 3 metrów, a w najszerszym miejscu - od strony dzisiejszej ulicy Basztowej mierzyła 26 m szerokości.Wodę do fosy poprowadzono z Rudawy.
Środek Barbakanu zajmuje duży dziedziniec, na którym w razie potrzeby można było zgromadzić oddziały broniące dostępu do miasta
Mury Barbakanu mają prawie 3 m grubości, a jego średnica wynosi 24,5 m. Zbudowano go zgodnie z regułami stylu gotyckiego na rzucie 6/10 koła, z 3 kondygnacjami strzelnic i 130 otworami strzelniczymi. Zwieńczony jest galerią, nad którą umieszczono 7 wieżyczek.
Ze względu na swój kształt na planie koła (i szyję) zwany był Rondlem.
Jest jednym z trzech tak dobrze zachowanych w Europie.

 

Brama Floriańska
Stanowi pozostałość XIII-wiecznych fortyfikacji, które tworzyły 3-kilometrowy pas podwójnych murów, wzmocnionych 47 basztami i 7 bramami, fosą oraz barbakanem z otworami strzelniczymi. Zbudowano ją ok. 1300 r., krótko po tym, jak książę Leszek Czarny wydał pozwolenie na rozpoczęcie budowy murów obronnych Krakowa. Umocnienia strzegły wejścia do miasta od strony dwóch traktów: północnego ze strony Miechowa i wschodniego, wiodącego w stronę Sandomierza. W dolnych partiach murów Bramy Floriańskiej widać jeszcze materiał, z którego wzniesiono ją na początku. Górna część, ceglana, została nadbudowana później. W XVI w. na dole mieściły się stajnie miejskie, a w następnym stuleciu na pierwszym piętrze składowano zboże. Nakrywający bramę barokowy hełm został dodany w 1694 roku, gdy to odbudowywano ją po zniszczeniach jakie przyniósł z sobą potop szwedzki. Kolejne duże zmiany wprowadzono w XIX wieku. Podjęto wówczas decyzję o wyburzeniu murów miejskich i utworzeniu w ich miejscu parku miejskiego - znanego do dzisiaj jako Planty. W tym samym czasie przez Bramę miano poprowadzić linię tramwaju elektrycznego. Na szczęście Bramy nie wyburzono przy tej okazji, a jedynie pogłębiono przejazd przez nią. Wówczas także wybudowano nowe przejście dla pieszych, a na ganku straży umieszczono nowe balustrady.
Balkonik z ażurową barierką na pierwszym piętrze i podcienie z boku bramy, jak również kaplica, pochodzą również z tego okresu. Do bramy przylegają fragmenty średniowiecznych murów obronnych, które stanowią już tradycyjne tło dla ulicznej galerii obrazów.

---

krakowrentals.com


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

wtorek, 5 lipca 2011

Duch historii drzemiący w Krakowie.

Autorem artykułu jest Li Li



Dzieje Krakowa i historia Polski nierozerwalnie wiążą się z tym miejscem. Częścią tej historii są na pewno legendy dotyczące Krakowa: LEGENDA O WANDZIE, CO NIE CHCIAŁA NIEMCA, LEGENDA O CZAKRAMIE i wiele innych tajemniczych historij...

Kraków często kojarzy się z konkretnymi „ikonami”, symbolami uosabiającymi ducha drzemiącego w tym mieście. Bezspornie takim symbolem jest Wzgórze Wawelskie i wawelski zamek. Dzieje Krakowa i historia Polski nierozerwalnie wiążą się z tym miejscem. Częścią tej historii są na pewno legendy dotyczące Krakowa. Przykładem takiej legendy jest historia Wandy, która podobno nie chciała wyjść za Niemca. I z tego powodu rzuciła się do Wisły.

Inna, kontrowersyjna dziś legenda głosi, że Kraków jest miastem magicznym i ma to związek z czakramem, czyli świętym tajemniczym kamieniem ukrytym na Wawelskim wzgórzu i będącym źródłem niezwykłej energii.   Pomiary radiestezyjne wykazały, że "serce" czakramu leży w podziemiach zachodniego skrzydła zamku, w kaplicy św. Gereona. Wykryto tu ujemną jonizację, która wpływa na ogólne odprężenie. Krakowska legenda ma związek z hinduskim bogiem Sziwą, który rzucił siedem magicznych kamieni w siedem stron świata. Jeden z nich trafił na Wawel. Od dawna przyjeżdżali tu hindusi, aby się modlić - dziś wiemy, dlaczego.

Może dlatego i dla wielu innych turystów Kraków jest takim turystycznym wabikiem – niczym przynęty, których używają wędkarze łowiący ryby. A przyjeżdżając do Małopolski turyści chcą oczywiście znaleźć jak najtańszy nocleg. Może nie wszyscy szukają takich noclegów, ale jest sporo turystów, którzy lubią zaoszczędzić na noclegach i te pieniądze przeznaczyć np. na rozkosze podniebienia. Wielu łasuchów na pewno znajdzie w Krakowie wspaniale, kulinarne przeżycia. Ale zanim ktoś wybierze się do Krakowa, czeka go rozwiązanie takiego problemu jak tanie noclegi – a nie zawsze jest to miłe, przyjemne i radosne zadanie.

Nie jest łatwo znaleźć tanie noclegi w centrum Krakowa. Kto szukał, ten wie, ze nie jest to łatwe zadanie. Kraków jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast w Polsce. Tanie pokoje gościnne  to może być również dobre rozwiązanie na tani nocleg. Wszystko zależy od tego, jakie wymagania ma turysta. Jeśli nie jest zbyt wymagający i zbyt kapryśny, to na pewno znajdzie cos, co go zadowoli. W końcu liczy się przecież cel wyjazdu, czyli pobyt wśród krakowskich uliczek.

 

 

 

---

Zobacz także:
- fotograf ślubny Kraków
- suknie ślubne
- bielizna ślubna Kraków


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

kto zbudował Wawel?

Autorem artykułu jest kuszaba



Krótka historia zamku królewskiego na Wawelu. Historia rozbudowy zamku od najdawniejszych czasów do lat międzywojennych. Imiona najważniejszych fundatorów, oraz zachowane imiona budowniczych..

Historia Wawelu ginie w pomroce dziejów. Wiadomo, że na przełomie XI/XII wieku stał na północno - wschodnim stoku wzgórza pierwszy kamienny zamek. Składał się z części mieszkalnej i wieży. Część mieszkalna wykonana była z murów 1,5 metra grubości i miała kształt trapezu. Budowla ta górowała ponad dzisiejszą ulicą Grodzką. Kto był budowniczym zamku nie wiemy, wiemy natomiast, że Bolesław Chrobry - władca młodego jeszcze chrześcijańskiego państwa buduje na terenie zamku katedrę romańską.

Po pożarze z 1300 roku następuje odbudowa zamku. Rozpoczęcie budowy nowej katedry w roku 1320 zbiegło się nieprzypadkowo z koronacją Władysława Łokietka. Odbudowa i rozbudowa zamku, budowa nowej katedry, podnosiła znaczenie ośrodka krakowskiego, jako stolicy zjednoczonego Królestwa. Nowo powstająca katedra stawała się koronacyjnym kościołem królów polskich, oraz miejscem w którym mieli spocząć po śmierci

Kolejnym budowniczym Wawelu był Kazimierz Wielki. Przejmując Wawel w swe posiadanie zastaje silną już stosunkowo fortecę, którą dalej rozbudowuje. Nastaje dla Wawelu okres świetności. Powstaje nowy zamek w stylu gotyckim, powstaje pierwotna siedziba Akademii i urzędów królewskich. Przebudowie poddana zostaje katedra. Po raz pierwszy pojawia się nazwisko budowniczego: jest nim - magister Hińcza.

W roku 1499 gotycki zamek niszczy pożar. Kolejną odbudowę podejmuje królewicz Zygmunt I. Do roku 1537 ukończona zostaje odbudowa. W miejsce zniszczonego gotyckiego zamku powstaje renesansowy pałac, stojący do dnia dzisiejszego. Powstaje też słynna kaplica Zygmuntowska. Z tego okresu zachowały się imiona budowniczych. Byli nimi architekci włoscy: Franciszek Włoch - do roku 1536, następnie Bartłomiej Berecci - zamordowany skrytobójczo na rynku krakowskim w 1537 roku. W latach 1524 - 1529 pracami rzeźbiarskimi kierował rodzimy artysta Benedykt z Sandomierza.

Przeniesienie stolicy do Warszawy rozpoczęło okres powolnego zaniedbywania zamku. Najazd szwedzki w1655 r poważnie zniszczył Wawel.

Pod koniec XVIII wieku odnowiono zamek na przyjazd króla Stanisława Augusta w1787 roku.

W roku 1846, po zajęciu Krakowa przez Austrię na Wawelu urządzono koszary. Wojsko stacjonowało na zamku do roku 1905. W okresie międzywojennym zamek wyremontowano z przeznaczeniem na rezydencję prezydenta RP


---

kuszaba


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Kraków – europejskie miasto kultury

Autorem artykułu jest Maciej Zubilewicz



Stare czy współczesne – Kraków jest różnie postrzegany przez ludzi. Jest to uwarunkowane celem pobytu w Krakowie. Jak ty postrzegasz Kraków?


Kraków jest jednym z najstarszych miast w Polsce. To także miejsce wydarzeń artystycznych i kulturowych.
Kraków przyciąga z roku na rok coraz większe milionowe rzesze turystów. Przede wszystkim przyciągają ich do Krakowa najbardziej znane krakowskie zabytki. Głównym punktami, które cieszą się największym zainteresowaniem turystycznym są : największy w Europie Krakowski Rynek, Sukiennice, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza oraz Muzeum Historyczne Miasta. Wokół Starego Miasta rozpościera się malowniczy obszar zwany Plantami. Można tam odpocząć wśród zieleni drzew i wczuć się w atmosferę królewskiego miasta.



Dużym zainteresowaniem cieszy się również Zamek Królewski na wzgórzu Wawelskim. Tam turyści poznają historię Polski, mogą zwiedzić komnaty i apartamenty królewskie, zbrojownię, skarbiec, wystawę Sztuka Wschodu i Wawel Zaginiony, wieżę z dzwonami, z których największy to dzwon Zygmunta oraz wnętrza katedry i komnatę z sarkofagami królów Polski. Ważnym punktem każdej wycieczki jest również krakowski Kazimierz. Dawna dzielnica Żydowska, na której znajduje się siedem synagog.



Po dniu pełnym wrażeń i obfitym w podróże można zrelaksować się w jednym z krakowskich klubów czy też udać się na imprezę na świeżym powietrzu.



Po tak ciężkim dniu ważne jest również znalezienie odpowiedniego noclegu. Dlatego też oferta apartamentów w Krakowie jest bardzo obfita.



Zapraszamy Państwa do korzystania z atrakcji Stolicy Małopolski. Chwile spędzone w naszym mieście pozostaną zawsze w Państwa pamięci.



---

Artykuł jest propozycją dla apartamentów apartament w Krakowie na Kazimierzu http://www.saphiro.pl


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

"Tanie noclegi Kraków centrum" - dobre hasło dla turysty.

Autorem artykułu jest Li Li



Jeśli turysta chce poznać coś innego oprócz standardowych miejsc, które pokazywane są wszystkim turystom, to powinien przede wszystkim sięgnąć po dobre przewodniki po Krakowie.

W przewodnikach obok takich informacji jak na przykład: gdzie można znaleźć tanie noclegi. Hasło „tanie noclegi Kraków centrum” ułatwia turystom szukanie odpowiednich ofert, które pozwalają im nie tylko zaoszczędzić trochę pieniędzy. Pomaga również w znalezieniu odpowiedniej kwatery, a dla wielu osób to często podstawowy problem, gdy wybierają się na zwiedzanie innego miasta.

Jeśli turysta chce poznać coś innego oprócz standardowych miejsc, które pokazywane są wszystkim turystom, to powinien przede wszystkim sięgnąć po dobre przewodniki po Krakowie. W przewodnikach obok takich informacji jak na przykład: gdzie można znaleźć tanie noclegi Kraków czy tanie pokoje gościnne w Krakowie, gdzie można dobrze zjeść, wybrane legendy związane z Krakowem, można również przeczytać wiele użytecznych informacji (np. o polecanych hotelach, architekturze sakralnej czy o interesujących zabytkach znajdujących się w okolicach Krakowa).

Jedną z alternatywnych sposobów na zwiedzanie Krakowa może być szlak prowadzący po krakowskich placach. Wszyscy turyści przyjeżdżający do Krakowa znają przede wszystkim Rynek Główny, który jest jednym z kilku najbardziej rozpoznawalnych miejsc symbolizujących Kraków.  

Dużo mniej turystów odwiedza Mały Rynek, plac Szczepański, plac Wolnica czy Rynek Podgórski. A te miejsca są również warte obejrzenia.

Natomiast wieczorem z powodzeniem można się zabawić w krakowskich klubach. Kraków jest jednym z miast, gdzie jest tak wiele klubów/pubów/restauracji. Niektóre z nich promują się i oferują zniżki dla gości zapraszanych przez promotorki/promotorów. Nie warto czekać, tylko już dziś należy zarezerwować miejsce w Krakowie. Wiosna to dobra pora roku na zwiedzanie tego miasta, kiedy nie jest jeszcze tak upalnie a drzewa witają turystów zielenią.

---

Zobacz także:
- Fotograf ślubny Kraków
- Szczawnica noclegi
- serwis obiadowy


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Wycieczka do Krakowa - zorganizuj wszystko wcześniej

Autorem artykułu jest busykrakow



Artykuł o tym że wybierając się na kilka dni do Krakowa można zorganizować wszystko wcześniej nie wychodząc z domu. Dokonując rezerwacji biletów, noclegów oraz transferów przez internet, zyskujesz czas, pieniądze i bezpieczeństwo.

Królewskie miasto Kraków pod względem turystycznym to niewybale atrakcyjne miasto Europy dla coraz liczniej przyjeżdżających turystów z europy zachodniej. Po tym jak nastąpiła moda na wycieczki do Europy wschodniej a w niej miast takich jak Praga i Budapeszt, Kraków stał się miejscem gdzie turyści również chcą przyjeżdżać coraz częściej. Krakowski Rynek, Kazimierz, Wawel to miejsca kultowe które każdy turysta musi odwiedzić planując wycieczkę do Krakowa dodając do tego wycieczki po Małopolsce, w Tatry, oferta turystyczna Krakowa staje się bardzo bogata .
Praktycznie każda wycieczka zaczyna się na lotnisku w Balicach. Połączenie lotniska z centrum miasta jest bardzo dobre. Można skorzystać z taxi, autobusu MPK oraz szynobusu, który dowozi pasażerów z dworca PKP, bardzo blisko międzynarodowego terminalu. Wygodnym rozwiązaniem dla grup jest wynajęcie mikrobusu na transfer z lotniska do hotelu. Dworzec również jest w samym centrum i ze znalezieniem go na pewno nikt nie ma problemu. Korzystając z Informacji Turystycznej (IT) można zaopatrzyć się w broszury, foldery na których wydrukowane są mapki centrum miasta, co bardzo ułatwia poruszanie się po malowniczych uliczkach, między starymi kamienicami zarówno w centrum jak i na Kazimierzu.

Baza noclegowa w Krakowie jest chyba najbardziej rozwiniętą bazą w Polsce. Niezliczona ilość hoteli, hosteli oraz prywatnych apartamentów czeka na turystów z otwartymi drzwiami, świadcząc usługi na coraz wyższym poziomie. Każdy może wybrać odpowiadające mu standardem miejsce noclegowe z którego będzie wyruszał na codzienne eskapady. A w Krakowie naprawdę jest co zwiedzać.
Atrakcją mogą być zabytki miasta z Wawelem na czele, muzea, kościoły (Kościół Mariacki na Krakowskim Rynku Głównym ze swoim słynnym ołtarzem Vita Stwosza, Kościół na Skałce na Kazimierzu), kaplice, żydowskie synagogi, kopce. Będąc na Kazimierzu częstym elementem wycieczki jest spacer ulicą Szeroką, odwiedzenie Synagogi i bardzo często również gdy korzystamy z mikrobusu lub meleksa pojechanie do miejsca gdzie nagrywany był film „Lista Szindlera", a wszystko to raczej dla turystów ukierunkowanych na zwiedzanie zabytków i miejsc kultu. Ale także osoby żądne przygód znajdą coś dla siebie. Grupy młodych osób przyjeżdżających do Krakowa na jakże sławne już wieczory kawalerskie czy panieńskie, często korzystają z atrakcji takich jak: gokarty, paintball, strzelanie na strzelnicy czy gra w golfa na profesjonalnym polu golfowym w Paczółtowicach. Wieczór zaś aż żal nie wybrać się do knajpki z klimatem lub restauracji których wokół Krakowskiego rynku i na Kazimierzu niezliczona ilość. Tutaj nikt nikogo o 22:00 nie wygania, tutaj puby otwarte są do ostatniego klienta a miasto tętni życiem do późnych godzin nocnych.

Przyjeżdżając do Krakowa każdy turysta ma niejako obowiązek wybrać się do Kopalni Soli w Wieliczce - oddalonej ok. 20 min drogi od centrum Krakowa gdzie czeka podziemna trasa turystyczna po której oprowadzi przewodnik oraz Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu gdzie znajduje się były obóz koncentracyjny. Wynajem busów Kraków to firma która oferuje wycieczki m.in. do Oświęcimia i Wieliczki. Korzystając z transportu mikrobusem można wybrać się również na całodniową wycieczkę do Zakopanego czy jakże malowniczy spływ na drewnianych tratwach przełomem Dunajca w Szczawnicy. Niedocenianym miejscem położonym niedaleko Krakowa, który oferuje podobnie jak osławiona Wieliczka podziemne trasy turystycznie jest Bochnia i jej kopalnia soli. Podczas organizacji takiej wycieczki najlepiej skorzystać z profesjonalnej firmy która oferuje tego typu usługi. Opieka pilota oraz transport z licencjonowanym przewoźnikiem pozwala czuć się bezpiecznie i być pewnym że wycieczka zorganizowana jest na najwyższym poziomie. Bochnia to miejsce częstych wycieczek szkolnych dla których atrakcją jest zwiedzanie podziemnych korytarzy solnych połączony z noclegiem dla grup pod ziemią.

Organizując wycieczkę do Krakowa, nie wychodząc z domu a jedynie mając dostęp do internetu można załatwić praktycznie wszystko. Począwszy od rezerwacji biletów lotniczych np na stronie internetowej: http://www.lataj.pl, miejsc noclegowych w hotelu: http://www.hotele.pl po rezerwację transferu z i na lotnisko czy wycieczek na stronie internetowej Busy Kraków gdzie korzystając z formularza, można dokonać rezerwacji. Najlepszym rozwiązaniem jest zorganizować wszystko wcześniej, wówczas mamy pewność że na lotnisku będzie czekał na nas kierowca z kartą który bezpiecznie odwiezie nas do hotelu. Że nie zapłacimy niby taksówkarzowi dwa albo trzy razy więcej za przewóz do centrum, bo takie przypadki naciągaczy też się zdarzają. Korzystając z usług przewoźników miejmy na uwadze również nasze bezpieczeństwo. O bezpieczeństwie w przewozie osób dowiemy się wiecej tutaj: bezpieczeństwo w przewozie osób.
Kraków można zwiedzać samemu lub korzystając z usług profesjonalnych przewodników którzy dokładnie wytłumaczą i opowiedzą historie oraz przekażą najważniejsze informacje dotyczące architektury miasta. Jeśli zajdzie potrzeba firma Bus Kraków pomoże zorganizować obsługę przewodnicką po Krakowie.
Kraków biorąc przykład z włoskiego Rzymu od niedawna zapewnia kolejną atrakcję - oglądanie miasta z lotu ptaka. A konkretnie z balonu który unosi się nad Krakowem, pokazując turystą malowniczą panoramę miasta którą można podziwiać również nocą.

Stolica Małopolski stała się zatem miejscem wyjazdów weekendowych i nie tylko, dla zagranicznych gości, których należy jak najlepiej ugościć i sprawić by wracając do swojego kraju byli zachwyceni Krakowem, dobrze go zapamiętali by znów tu wrócić lub przekazać znajomym że warto tu pojechać.

 

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl